Mi történt a megye kettőben?

2013.03.05. 13:36

Apácán veszített a Mezőkovácsháza, Csorváson hagyott két pontot a Békésszentandrás...

Doboz—Újkígyós 1—3 (1—3)
Megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Doboz, 100 néző. G.: Váczi S. a 11., ill. Szabó I. L. (öngól) az 5., Czifrák a 30., Kocziha B. a 35. percben. Jó: Szabó I. L., Mészáros, ill. Dunai, Becsei, Tajti, Kocziha B.
Barcsay Attila: — Negyvenöt perc szunyókálás után a második félidőben simán fordíthattunk volna, de a helyzetkihasználásunk olyan volt, mint amit ősszel megszoktunk. Rajtunk kívül még hárman nagyon idény eleji formában működtek. Czifrák András: — Remélem, a jó kezdést, jó folytatás követi. Jól küzdő Dobozt győztünk le.
B. A.

Csanádapáca—Mezőkovácsháza 1—0 (0—0)
Csanádapáca, 100 néző. V:: Bálint Z. G.: Göcző az 51. percben: Jó: Németh (a mezőny legjobbja), Göcző, Csende, Matyelka, Demkó, ill. Pilán, Péli.
Szikora Pál: — Helyenként jól, de végig nagy lelkesedéssel játszva megérdemelt győzelmet arattunk egy bombagóllal. A taktikai fault a játék része. Ölei Dezső: — A durván játszó hazai játékosokat nem kellő határozottsággal fékezte a játékvezető.
Sz. P.

Csorvás—Békésszentandrás 2—2 (0—1)
Csorvás, 120 néző. V.: Gyuga. Kiállítva: Koszna (Csorvás, meglegyintette a kapust) a 42., ill. Bobvos F. (Békésszentandrás, második sárga lap után) a 40. percben. G.: Kaszai N. a 48., Kecskeméti a 82., ill. Tóth A. a 20., Csatai a 83. percben. Jó: Maczák, Babinyecz, Varga, Samu, Szatmári I., ill. Kovács N., Rácz R., Tóth A.

Gyimesi András: — Elismerésem a fiúknak, igazi csapatmunkát végeztünk. Egy remek ellenfelet sikerült majdnem kétvállra fektetni, de igazságos eredmény született. Pisont András: — Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzés sorsát. A másodikban örülhettünk a döntetlennek is. Ennél több kell.
Kaszai Károly

Vésztő—Köröstarcsa 2—0 (1—0)
Vésztő, 150 néző. V.: Szűcs Zs. G.: Rábai R. a 25., Pap Zs. az 50. percben. Jó: Molnár, Rábai R., Nikula, Lázár T., Horváth, ill. Mészáros, Farkas, Tóth N..
Sáfián Imre: — A helyzetek alapján a győzelmünk megérdemelt, bár a második félidőre döcögőssé vált a játékunk. Borgula János: — A mutatott játékkal — főleg a második félidőben — elégedett vagyok, de „hoztuk” az egyéni hibáinkat, így a hazaiak megérdemelten szerezték meg a győzelmet.
Buzgány József

Magyarbánhegyes—Battonya 0—4 (0—3)
Magyarbánhegyes, 75 néző. V.: György. G.: Hrabovszki a 12., a 16., Kovács Z. a 26., Putnoki az 52. percben. Jó: Fülöp, Vajda, Matúz L., ill. Roczkó, Putnoki, Kovács Z., Hrabovszki, Dajcs, Kőházi.
Fajó János, Vágási István: — Nagyon hibáztunk, elismerjük, ebből tanultunk. István András: — Kezd összeérni a csapatunk, kombinatív játékunk alapján megérdemelten nyertünk.
Oláh Zsolt

Körösladány—Kétegyháza 5—0 (3—0)
Körösladány, 150 néző. V.: Sárközi. G.: Gilik a 4., Papp Zs. a 10., Laksteter a 24., Bakos a 68., Keresztesi K. a 73. percben. Jó: Gilik, Bakos, Nagy B., Papp Zs., ill. Kajári, Grósz, Kurta László.
Ladányi Róbert, Pardi Gábor: — Helyenként meggyőző játékkal, taktikusan futballozva sikerült megnyerni a mérkőzést és kiszolgálni lelkes közönségünket. Codru Gradinariu: — Az eredmény nem reális, sok egyéni hibából kaptuk góljainkat, de akkor is nagy különbség volt a két csapat között. Elismerésünk a hazai együttesnek.
Baranya Róbert

Gádoros—Bucsa 1—1 (0—1)
Gádoros, 80 néző. V.: Barta. G.: Mohácsi a 89., ill. Szabó D. a 42. percben. Jó: Berezvai, Adamik, Mohácsi, ill. Tarjányi, Csurka, Kiss Z., Tóth K.
Paulik János: — A második félidőben a kidolgozott helyzeteink kimaradtak, így meg kellett elégednünk az egy ponttal. Bujdosó Attila: — Két ellentétes félidőt produkálva igazságos döntetlen született.

Szabadkígyós—Lökösháza 3—1 (2—1)
Szabadkígyós, 150 néző. V.: Bálint A. Szabadkígyós: Farkas Zs. — Farkas V., Barta, Tolnai, Vandlik, Ekker G. (Török), Farkas F., Tóth A. (Bozsó), Burkus, Piti, Ekker A. (Grósz Á., Hegedűs). Játékos edző: Ekker Attila. Lökösháza: Szabó R. — Tomonicska, Domsik, Horváth, Miklos, Rung, Povázsai, Varga, Szűcs (Pintér), Kiss T., Mittnacht. Edző: Varga István. Irreális talajon, egyenlő erők küzdelméből a visszafogottan játszó, esélyesebb Szabadkígyós került ki győztesen. G.: Tolnai a 27., Vandlik a 41., Burkus a 90., ill. Szűcs a 12. percben. Jó: Tolnai, Farkas Zs., Burkus, ill. Domsik, Tomonicska.

Ekker Attila: — Hasonlóan gyenge játékkal kezdtünk, mint ősszel, a különbség az, hogy nézőtaszító meccsen nyertünk. Varga István: — Nem vallottunk szégyent, sokáig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak.

Ifjúságiak: Doboz—Újkígyós 5—2, Csanádapáca—Mezőkovácsháza 1—2, Csorvás—Békésszentandrás 1—4, Vésztő—Köröstarcsa 4—2, Magyarbánhegyes—Battonya 0—4, Körösladány—Kétegyháza 5—2, Szabadkígyós—Lökösháza 10—0, Gádoros—Bucsa 0—2.